Kulspetspennan Nash av återvunnen plast med vridmekanism har en elegant, kurvig design med pärlemorfärgad pennkropp, kromade detaljer, svart stylus och ett mjukt grepp för bekvämt skrivande. Den är tillverkad av RCS-certifierad återvunnen ABS-plast, vilket bidrar till att minska användningen av nytt material utan att kompromissa med hållbarheten. En rABS-logotyp finns på baksidan som visar att produkten innehåller återvunnet material. Bläckfärg: Blå. NIB-storlek: 1,0 mm. Skrivlängd: 500 meter.
0,02 kg
| Artikelnummer | 10645690 |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 48 |
| CO2-avtryck | 0,02 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | KINA |
| Material | Återvunnen ABS plast |
| Diameter | 1,6cm |
| Storlek | 13,5 x Ø 1,6 cm |
| Förpackning | 500st |
| Bruttovikt | 6kg |
| Vikt | 5,7kg |
| Förpackning | 16x52x20cm |
| GTIN / EAN | 8713159754480 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | RCSBSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| Nuvarande | 49744 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |