Unisex huvtröjan Jasper har en klassisk och mångsidig design som passar för daglig användning. Den är tillverkad av material med en vikt på 280 g/m², bestående av 80 % OCS-certifierad ekologisk bomull och 20 % polyester, och har en mjukt borstad insida som ger komfort året runt. Huvtröjan är försedd med raffinerade sömdetaljer samt en halskrage i samma tyg, vilket bidrar till ökad hållbarhet och en välgjord finish. I nacken finns endast en liten storleksetikett, vilket gör den idealisk för en egen logo, dvs ett etikettfritt brandingkoncept. Med AWARE-spårbarhetsteknik levereras denna huvtröja med ett digitalt produktpass som säkerställer verifierad transparens kring produktens ursprung.
3,51 kg
| Antal | 1 | 25 | 50 | 100 |
|---|---|---|---|---|
| Pris/st | 470,00 | 450,00 | 440,00 | 430,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| XXS | |
| XS | |
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| XXL | |
| 3XL | |
| 4XS | |
| 3XS |
Svart
| Artikelnummer | 3955390 |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 64 |
| CO2-avtryck | 3,51 kg |
| Modell | None |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | 80% Ekologisk bomull och 20% Återvunnen polyester |
| Förpackning | 15st |
| Bruttovikt | 8kg |
| Vikt | 7,6kg |
| Förpackning | 42x54x32cm |
| GTIN / EAN | 8713159745044 |
| GPSR-Information | PF Concept International Coöperatief U.A. 2371 DX Roelofarendsveen The Netherlands PF Concept UK Neptune House Sycamore Trading Est Squires Gate La Blackpool FY4 3RL United Kingdom E-post: http://www.pfconcept.com/contact/ |
| Certifikat | OEKO-TEX®BSCI |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 122 |
| M | 199 |
| L | 333 |
| XL | 241 |
| 3XL | 173 |
| 3XS | 40 |
| 4XS | 44 |
| XXS | 67 |
| XS | 124 |
| XXL | 151 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |