Kortärmad raglan T-shirt med rund halsringning med matchande dolda sömmar. Ärmmuddar. Matchande overlocksöm vid ärmhål och ärmmudd. I CONTROL-DRY tyg. Borttagbar etikett. Tekniskt tyg. UV-skydd. Modellen är 173 cm och bär storlek S.
6,77 kg
| Antal | 1 |
|---|---|
| Pris/st | 31,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| S | |
| M | |
| L | |
| XL | |
| 2XL |
Gul
| Artikelnummer | r04081b |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 16 |
| CO2-avtryck | 6,77 kg |
| Modell | Female |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Interlock stickad av 100% Polyester, 135 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 5kg |
| Vikt | 4,75kg |
| Förpackning | 45x33x18cm |
| GTIN / EAN | 8713159613459 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| S | 100 |
| M | 86 |
| L | 92 |
| XL | 98 |
| 2XL | 22 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |