Kortärmad pikétröja. Krage och ärmslut i 1 x 1 ribbat tyg med detaljer. 3-knappsknäppning. Förstärkta täckta sömmar i kragen och slitsar i sidorna. Kan tvättas i 60 grader. Avtagbar etikett. Behandlad för att motverka att noppor uppstår.
1,22 kg
| Antal | 1 | 100 |
|---|---|---|
| Pris/st | 86,00 | 84,00 |
| Storlekar | Antal |
|---|---|
| 3/4 | |
| 5/6 | |
| 7/8 | |
| 9/10 | |
| 11/12 |
Marinblå
| Artikelnummer | k66091r |
| Minsta antal vid order | Produkten kan beställas i färre antal men en avgift kan då tillkomma |
| Green Points | 16 |
| CO2-avtryck | 1,22 kg |
| Modell | Kids |
| Ursprungsland | BANGLADESH |
| Material | Piké stickad av 60% Bomull och 40% Polyester, 190 g/m2 |
| Förpackning | 50st |
| Bruttovikt | 7kg |
| Vikt | 6,65kg |
| Förpackning | 25x35x29cm |
| GTIN / EAN | 8713159687979 |
| GPSR-Information | Gor Factory s.a. Ctra. Santomera / Abanilla Km 8.8 30620 Fortuna - Murcia - Spain |
| Certifikat | OEKO-TEX®SMETA |
| Prisinformation | Alla priser är SEK exkl. moms. Tryckkostnad förutsätter ett tryckfärdigt original. |
| 11/12 | 0 |
| 3/4 | 41 |
| 5/6 | 2 |
| 7/8 | 12 |
| 9/10 | 0 |
| Vad | Antal | Pris/st | Total |
|---|---|---|---|
| {description} | {quantity} | {price_pcs} | {price_total} |
| TOTAL | {total} |